Kutsu meid võimalusi tutvustama!

Kas töötad noorte või teiste huvigruppidega (sh lapsevanemad, noorsootöötajad, haridustöötajad), kellele võiks Euroopa Solidaarsuskorpuse ja Erasmus+ programmides osalemine huvi pakkuda? Või oled huvitatud noortelaagritest, noortevahetustest. keskmise pikkuse ja pikaajalistest vabatahtlike projektidest (MTV ja LTV) Euroopas ja kogu maailmas?

Kasuta võimalust ja kutsu meid võimalustest rääkima või põnevaid töötube läbi viima! Kirjuta estyes@estyes.ee.

Saaremaal

 

Rahvusvahelised vabatahtlike laagrid!

Igal aastal korraldab EstYES Eestis rahvusvahelisi vabatahtlike malevaid. Esimesed kaks vabatahtlike malevat korraldasime aastal 1994. Aasta aastalt on malevate arv pidevalt kasvanud, aastal 2018 korraldasime Eestis kokku juba 60 laagrit.

Peamisteks koostööpartneriteks malevate korraldamisel on olnud kohalikud omavalitsused, mitmed MTÜ-d ja hoolekandeasutused. Näiteks on meie partneriteks Soomaa Rahvuspark, Imastu koolkodu, Märjamaa Vallavalitsus, Koluvere Hooldekodu, Kadrioru park, Kiidi Turismitalu jne.

Maleva korraldamine annab võimaluse kaasata entusiastlikke noori vabatahtlikke, et korrastada, remontida, ehitada mingit üldsusele vajalikku objekti või pakkuda meelelahutust lastelaagris või abi hooldekodus.

Nii mõneski asjas meie elus on vaja lihtsalt alustamise julgust ja me võime oluliselt mitmekesistada elu oma kodukandi kaunis piirkonnas, kuhu tavaliselt turistid ei satu.
Malevate korraldamisega saab elavdada piirkonna inimeste ja noorte suve, kus neil on võimalik otsene keele- ja kultuurikontakt mitmete eri rahvustega. Saab anda eeskuju oma noortele, näitamaks kui populaarne on vabatahtlik töö maailmas. Selle nimel reisivad paljud noored Eestisse oma raha eest, et aidata siin kaasa mingi objekti valmimisele. Samad võimalused on ka Sinu noortel! Meie kaudu saavad ka nemad reisida maailmas, et õppida midagi uut ja avardada silmaringi, andes seejärel panuse kohaliku kogukonna arengusse.

Uuri täpsemalt koostöövõimaluste kohta: Aleksandr Kurushev, estyes@estyes.ee, +372 601 3098

 

 

 

 

 

 

Laagrite korraldamine infoleht 2022 (1)