Vabatahtlike laagris osalemine annab igale inimesele vanuses 14-99 võimaluse saada rahvusvaheline kogemus. Kellel juba eelnev kogemus olemas, saab seda pagasit suurendada. Osalemine annab kindlasti hea inglise (või ka mõne muu) keele praktika. Lisaks sellele võimaldab see tundma õppida erinevaid kultuure, elada mõnda aega võõras keskkonnas ja leida sõpru üle maailma. Töölaagris osalemine annab erakordse võimaluse veeta üks aktiivne/alternatiivne puhkus, saades seeläbi kustumatuid elamusi. Vabatahtlikuks on võimalik minna erinevatesse riikidesse üle kogu maailma ning projektid toimuvad aastaringselt, kõrghooaeg on suvel. Kandideerida tasub juba märtsis-aprillis, samas ka aastaringselt.

Tööd, mida tehakse on erinevad – on füüsilist tööd värskes õhus (näiteks renoveerimine või loodusparkide radade taastamine), võib töötada koos laste/noortega (näiteks suvelaagrid, puudega noored), saab aidata festivalide juures, päästa kilpkonni ja nii edasi. Loomulikult on iga projekt fokusseeritud ühele kindlale eesmärgile. Tööpäeva pikkus on erinev, üldjuhul 5-7 tundi päevas. Tööst vabal ajal korraldatakse ekskursioone ja organiseeritakse erinevaid tegevusi. Olenemata riigist, kus malev toimub, on suhtluskeeleks enamasti inglise keel. Samas on ka keelelaagreid, kus saab praktiseerida hispaania, saksa või hoopis mingit muud keelt.

NB! Vabatahtlikud (k.a alaealised) reisivad laagrisse iseseisvalt.

 

Kust ma leian enda jaoks sobiva projekti?
 1. Meie kodulehelt Vabatahtlikuna maailmas alt
 2. E-vet andmebaasist – organisatsioonid kuuluvad Alliance võrgustikku
 3. Workcamps.info andmebaasist – organisatsioonid kuuluvad SCI võrgustikku

 

Kuidas näeb välja kandideerimine?
 1. Leia andmebaasist laager ja kirjuta üles selle kood (näiteks JR0522) : EstYESi partner organisatioonid, workcamps.info
 2. Täida AVALDUS
 3. Tasu osalustasu 100€ ja liikmemaks 30€ meie kontole: MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES EE127700771000945601
 4. Meie edastame sinu avalduse korraldajatele
 5. Vastuse saabudes anname sulle sellest koheselt teada. Aega võib minna 3-4 päeva
 6. Küsimuste korral kirjuta estyes@estyes.ee

 

Kui palju maksab laagris osalemine?
 1. Osalustasu 100€ ja ühekordne liikmetasu 30€. Kui osaled ühel aastal rohkem kui ühes laagris, siis iga järgneva osalustasu on 75€. Lisanduda võib korraldajatepoolne osalustasu, vastavalt konkreetsele laagrile.
 2. Transpordi kulud tuleb endal tasuda.
 3. Majutus ja toitlustus kaetakse korraldaja poolt, tingimused on lihtsad.

 

Osalustasu tagastamine
 1. Kui meil ei õnnestunud sulle soovitud projekti kohta saada
 2. Projekt katkestatakse korraldaja poolt
 3. Sul on mõjuv põhjus projektis mitte osalemiseks – haigus, perekondlik põhjus, force majore ja sa esitad selle kohta tõendi.
 4. Kui sa loobud kohast või meie sulle projekti kohta ei saa, siis on sul ka võimalus valida mõni teine projekt. Valik tuleb teha sama aastanumbri sees.

 

 

 

 

 

 

Korduma kippuvad küsimused
 • Miks ma pean vabatahtlike laagris osalemise eest maksma osalustasu? Osalustasu katab osalejate majutus-ja toitlustuskulud ning administratiivkulud. Lisaks on EstYESil võimalik laagrite ja MLTV projektide pakkumisi vahendada ainult tänu aktiivsele liikmelisusele rahvusvaheliste võrgustike töös, millega kaanevad iga-aastased liikmemaksud ja muud halduskulud (MTÜ töötajate palgad,  projektide kirjutamine ja koolitamine, osalejate otsimine, järeltegevuse korraldamine jne). Selleks, et saaksime jätkuvalt pakkuda võimalusi osalejatele ja MTÜ tegevus saaks jätkuda, oleme sunnitud küsima osalustasu.
 • Mida teha, kui tahan laagris osaleda, aga mul puuduvad rahalised vahendid? Soovitame pöörduda oma kohaliku omavalitsuse, kooli või noortekeskuse poole, et paluda osaluse toetust. Juhul, kui see ei ole võiamlik, siis soovitame ikkagi kindlasti meile kirjutada ja oma osalussoovist teada anda. Proovime leida lahenduse.
 • Kuidas laagrisse kohale jõuda? Vabatahtlikud (sh alaealised) ostavad oma reisipiletid ja reisivad laagrisse iseseisvalt. Juhul kui samasse laagrisse on veel keegi Eestist minemas võib reisi planeerida loomulikult koos. Täpsed kohtumispaigad ja ajad olenevad konkreetsest laagrist ja selle korraldusest.
 • Mis on töö mitteformaalse ja informaalse hariduse kontekstis? Töölaagrites on eesmärgid ning reguleeritud töö. Töö arendab kindlasti rahvusvahelises seltskonnas mitteformaalse ja informaalse hariduse põhimõtetele tuginedes suhtlemisoskust, eneseväljendusoskust, koostööpädevust ja paljut muudki!
 • Mis tüüpi tööd on olemas? Töölaagreid on igas valdkonnas, nii manuaaltööst looduses kuni festivalide korraldamiseni, mis iganes just Sulle sobib, huvi pakub või vajab arendamist! Näiteks võib see olla puude istutamine Saksamaal, keskkonna toetamiseks kontsertsarja korraldamine Hispaania väikestes külades või prügikoristamineIslandi rannikul!
 • Lihtsalt töö ja see on kõik? Muidugi mitte. Vabal ajal korraldatakse kultuuriprogramm, ekskursioonid, puhkus rannas jne. Samuti jagavad vabatahtlikud oma rahvuslikke retsepte ja korraldavad rahvuslikke õhtuid.
 • Toit ja majutus? Muidugi ei ela vabatahtlik 5-tärni hotellides “kõik hinna sees” ega söö „Rootsi lauas“. Vabatahtlikud teevad ise süüa, jagavad oma kombeid ja toidukultuuri, vajadusel rühmajuhi järelevalve all (noorte osalejate puhul). Toorained tagavad korraldajad. Ööbimine on ühistes tubades, mõnes laagris on vajalik isikliku magamiskoti kaasa võtmine.

 

Lisaküsimuste korral kirjuta meile estyes@estyes.ee