Uued projektid sinu postkastis!

Laagrid (lühiajalised projektid)

Vabatahtlik töö annab igale inimesele vanuses 14-99 võimaluse saada rahvusvaheline kogemus. Kellel juba eelnev kogemus olemas, saab seda pagasit suurendada.

Laagris osalemine annab kindlasti hea inglise (või ka mõne muu) keele praktika. Lisaks sellele võimaldab see tundma õppida erinevaid kultuure, elada mõnda aega võõras keskkonnas ja leida sõpru üle maailma. Töölaagris osalemine annab erakordse võimaluse veeta üks aktiivne/alternatiivne puhkus, saades seeläbi kustumatuid elamusi.

Vabatahtlikuks on võimalik minna erinevatesse riikidesse üle kogu maailma.

Projektid toimuvad aastaringselt, kõrghooaeg on suvel. Kandideerida tasub juba märtsis-aprillis, samas ka aastaringselt.

Tööd, mida tehakse on erinevad – on füüsilist tööd värskes õhus (näiteks renoveerimine või loodusparkide radade taastamine), võib töötada koos laste/noortega (näiteks suvelaagrid, puudega noored), saab aidata festivalide juures, päästa kilpkonni ja nii edasi. Loomulikult on iga projekt fokusseeritud ühele kindlale eesmärgile. Tööpäeva pikkus on erinev, üldjuhul 5-7 tundi päevas.

Tööst vabal ajal korraldatakse ekskursioone ja organiseeritakse erinevaid tegevusi. Olenemata riigist, kus malev toimub, on suhtluskeeleks enamasti inglise keel. Samas on ka keelelaagreid, kus saab praktiseerida Hispaania, Saksa või hoopis mingit muud keelt.

 

Kust ma leian enda jaoks sobiva projekti?

 1. Meie kodulehelt Vabatahtlikuna maailmas alt
 2. E-vet andmebaasist – organisatsioonid kuuluvad Alliance võrgustikku
 3. Workcamps.info andmebaasist – organisatsioonid kuuluvad SCI võrgustikku

 

Kuidas näeb välja kandideerimine?

 1. Leia andmebaasist laager ja kirjuta üles selle kood (näiteks JR0522) : EstYESi partner organisatioonid, workcamps.info
 2. Täida AVALDUS
 3. Tasu osalustasu 100€ ja liikmemaks 30€ meie kontole: MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES EE127700771000945601
 4. Meie edastame sinu avalduse korraldajatele
 5. Vastuse saabudes anname sulle sellest koheselt teada. Aega võib minna 3-4 päeva
 6. Küsimuste korral kirjuta [email protected]

Palju maksab?

 1. Osalustasu 100€ ja ühekordne liikmetasu 30€. Kui osaled ühel aastal rohkem kui ühes laagris, siis iga järgneva osalustasu on 75€. Lisanduda võib korraldajatepoolne osalustasu, vastavalt konkreetsele laagrile.
 2. Transpordi kulud tuleb endal tasuda.
 3. Majutus ja toitlustus kaetakse korraldaja poolt, tingimused on lihtsad.

Osalustasu tagastamine:
– kui meil ei õnnestunud sulle soovitud projekti kohta saada
– projekt katkestatakse korraldaja poolt
– sul on mõjuv põhjus projektis mitte osalemiseks – haigus, perekondlik põhjus, force majore ja sa esitad selle kohta tõendi.

Kui sa loobud kohast või meie sulle projekti kohta ei saa, siis on sul ka võimalus valida mõni teine projekt. Valik tuleb teha sama aastanumbri sees.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://estyes.ee/wp-content/uploads/2019/05/bonding-daylight-friends-1645634-e1559211674150.jpg);background-size: cover;background-position: center bottom;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 400px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}
 • Application Form  malefemale