Osalustasud

Minnes EstYESi kaudu mõnda projekti tuleb lisaks osalustasule tasuda ka ühekordne liikmemaks 30, mis lisandub vaid siis, kui lähed meie kaudu projekti esimest korda.

  • Noortevahetus – 30-90€
  • Koolitus – 30-90€
  • ESC – 50/100€ tagatisraha
  • MTV ehk pikajaaline vabatahtlik töö – 90€
  • Osalemine Eesti laagris– 50€

Transpordi projektidele finantseerib osaleja ise. Projektidel, millel tagastatakse reisiraha (noortevahetused, koolitused, ESK), toimub tagastus projekti järgselt kõikide originaaldokumentide olemasolul.

*ESTYESI OSALUSTASU VÄHENDATAKSE ESTYESI PARTNERITELE, MENTORITELE, GRUPILIIDRITELE JT VABATAHTLIKELE.

SOODUSTUSED: ISIC, ITIC ja IYTC kaadriga saab EstYESi poolt pakutavated projektides -10% soodustust osalustasult (kui ei ole märgitud eritingimusena teist protsenti projekti kirjeldusse).

 

Miks küsivad organisatsioonid osalustasu?

Mõnikord juhtub, et programm ei saa täit rahastust või tegemist on projektiga, mida ei ole võimalik rahastada Euroopa Liidu rahade eest (laagrid, MTV, LTV). Sel puhul katab osalustasu osalejate majutus-ja toitlustuskulud ning administratiivkulud. Lisaks on EstYESil võimalik laagrite ja MLTV projektide pakkumisi vahendada tänu aktiivsele liikmelisusele rahvusvaheliste võrgustike töös, millega kaanevad iga-aastased liikmemaksud ja muud halduskulud.

Erasmus+ programmist saadakse rahastus vaid projektile, kuid mitte organisatsioonidele nende töö tegemiseks, näiteks lepingute sõlmimine, projekti kirjutamine ja koolitamine, osalejate otsimine, vajalike eelkoolituste läbiviimine, järeltegevuse korraldamine. Selleks, et saaksime jätkuvalt pakkuda noortele võimalusi on vajalik osalustasu küsimine.

 

Osalustasu tagastamine

Osalustasu tagastatakse juhul, kui:

  • kui meil ei õnnestunud sulle soovitud projekti kohta saada
  • projekt katkestatakse korraldaja poolt
  • sul on mõjuv põhjus projektis mitte osalemiseks – haigus (arsti tõendiga), force majore

Kui sa loobud kohast või meie Sulle projekti kohta ei saa, siis on sul ka võimalus valida mõni teine projekt. Valik tuleb teha sama aastanumbri sees.

 

Osalustasu tasumine

Osalustasu ja liikmemaksu ülekande saab teha: MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES EE127700771000945601