Rahvusvaheline noortevahetus on erinevatest Euroopa riikidest pärit noortegruppide omavaheline kohtumine, mille käigus käsitletakse noorte jaoks huvitavaid ja olulisi teemasid ning õpitakse tundma erinevaid kultuure.

Noortevahetuses saavad osaleda noored vanuses 13–30, olenemata sellest, milline on haridustase või keeleoskus, kas sa sisustad oma päevi õpingute, töötamise või millegi muuga. Kui Sa aga oled vanem kui 18 aastat, võid osaleda grupijuhina. Grupijuhtidel puudub ülemine vanusepiir ehk ka 30+ aastased saavad osaleda grupijuhtidena.  Tavaliselt võtab noortevahetusest osa 4-6 noort igast riigist, kes sõidavad noortevahetusele grupina. Projektid kestavad 1 – 3 nädalat. Noortevahetustel on oluline mitteformaalse õppimise aspekt – toimuvad õpitoad ja arutelud. Noortevahetusel on enamasti üks kindel teema. Valikuid on palju erinevaid – alustades kunstist ja kultuurist kuni noorte õiguste ja poliitikani välja, kuid mõte on neil üks – aidata noortel tunnetada oma tähtsust, arendada solidaarsust ja austust teiste rahvuste vastu ja tekitada rahvusvahelist dialoogi.

Hea teada! Noortevahetusi viiakse läbi Euroopa Liidu programmi „Erasmus+” raames. Tänu sellele on majutus ja toitlustus kõikidele osavõtjatele tasuta, samuti makstakse osaliselt kinni reisikulud. Täpne summa sõltub konkreetsest projektist. Reisipiletid tuleb osalejal endal välja osta, kuid pärast koolituse toimumist tagastatakse piletite raha.

Noortevahetuse osavõtutasu on meie liikmetele 50–100€. Kui lähed meie kaudu projekti esimest korda, lisandub EstYESi ühekordne liikmemaks 30€. (*ESTYESI OSALUSTASU EI KEHTI ESTYESI PARTNERITELE, MENTORITELE, GRUPILIIDRITELE JT VABATAHTLIKELE.)

Tutvu aktiivsete noortevahetuspakkumistega siin.

Rohkem infot noortevahetuse programmi kohta leiad Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri lehelt.

Erasmus+

Projekte (koolitused, noortevahetused, õpiränded jms) toetab rahaliselt Euroopa Komisjon Erasmus+ programmist.
ESK projektide rahastab Euroopa Solidaarsuskorpus.