Koolitus Itaalias “POV: Interculturality between Diversity and Community”

Kuupäev: 30.04–08.05.2026
Asukoht: Passignano sul Trasimeno, Itaalia
Vanus: 18+

“POV – Interculturality, Diversity and Community” on rahvusvaheline Erasmus+ koolitus, mis keskendub sellele, kuidas töötada teismelistega mitmekultuurilises keskkonnas ning edendada noorte seas sallivust ja kaasavat mõtteviisi.

Koolitus toob kokku noorsootöötajad, vabatahtlikud ja noortegruppide juhendajad seitsmest riigist: Itaalia, Belgia, Eesti, Prantsusmaa, Kreeka, Portugal ja Hispaania. Programmi jooksul arendatakse oskusi, mis aitavad noortega töötades luua turvalist ja kaasavat keskkonda.

Tegevused toimuvad peamiselt mitteformaalse õppimise meetodite kaudu – töötoad, grupitööd, arutelud ja praktilised harjutused.

Koolitus keskendub eelkõige:

  • noortegruppide juhtimise ja fasiliteerimise oskuste arendamisele

  • erineva taustaga noortega töötamise meetoditele

  • grupidünaamika ja koostöö mõistmisele

  • tööriistade loomisele, mis aitavad käsitleda kultuuridevahelisust ja mitmekesisust noortegruppides

Koolitus on intensiivne õpikogemus, kus iga päev toimuvad töötoad nii hommikul kui ka pärastlõunal.

 

Majutus ja toitlustus

Osalejad majutatakse La Buona Terra farmis, mis asub looduse keskel Umbria piirkonnas. Majutus toimub ühistes tubades ning kõik toidukorrad on projekti poolt kaetud.

Osalejad panustavad ka igapäevaellu – näiteks aidates katta lauda või korrastada ühiseid ruume.

 

Reisikulud

Erasmus+ programm katab majutuse ja toitlustuse ning reisikulud hüvitatakse vastavalt Erasmus+ distantsitabelile.
Rohelise reisimise (rong, buss, ühissõidud) puhul on hüvitis suurem.

 

Oluline info
  • Projekti töökeel on inglise keel

  • Koolitus toimub looduskeskkonnas farmis

  • Majutuskohas ei ole WiFi ühendust