Uued värvilised kotid Tõrva Kodule

EstYES 07.06.2016
Tags: |

P1030169

16.-20. mail osalesid Tõrva Kodu kliendid minu kotiprojektis, mille viisin läbi Euroopa vabatahtliku teenistuse raames. Idee sain siis, kui nägin kliente vanade kilekottidega ringi

jalutamas. Ma tahtsin parandada meie klientide väljanägemist, vähendada kilekottidest tekkivat prügi ning soovisin enne Tõrva Kodust lahkumist jätta klientidele kingituseks midagi praktilist ja ilusat. Tänu Euroopa Liidu programmile Erasmus+ ja MTÜ EstYES antud võimalusele ning rahalisele toetusele materjalide soetamiseks ning aure.ee heldele annetusele puuvillaste kottide näol võis projekt alata.

Me alustasime kottide kaunistamist väikestes gruppides, abivahenditeks tekstiilivärvid, kummitemplid, DSC_0209šabloonid, piparkoogivormid, käsnad ja pintslid. Alguses pelgasin, kas kliendid on võimelised sellisel viisil kotte kaunistama, kuid see hirm kadus kiiresti kui nägin rõõmsavärvilisi kotte valmimas. Mõnele meeldis see tegevus nii väga, et raske oli neid veenda ainult ühte kotti tegema. Klientide pahameeleks võttis kottide kuivamine, triikimine ja pesemine väga kaua aega. Enamik soovisid oma koti kohe koju kaasa võtta ning ei suutnud ära oodata nende lõplikku valmimist. See oli imeline tunne näha kõiki oma kätetööd nautimas ja uhkust nende näol, et nad olid midagi päris ise valmis teinud. Enamiku jaoks oli see motoorsete oskuste, kannatlikkuse ja loovuse õppetund.

Olen veendunud, et kotid kestavad kaua ning meenutavad klientidele kõiki kogetud häid emotsioone iga kord kui nad nendega poodi, ujuma või ükskõik kuhu mujale lähevad.

Annika Stienecker stays in Estonia for 10 months within the project ​”Support for Personal and Social Development” which is funded by Erasmus+ European Voluntary Service programme.

EVS_1