Organisatsioon

MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES loodi 1991. aastal ja on üks esimesi organisatsioone Eestis, mis tegeleb kultuuri- ja noortevahetustega.

Meie peamiseks tegevusvaldkonnaks on erinevate rahvusvaheliste projektide koordineerimine, et pakkuda võimalust kõigile 14–99-aastastele oma silmaringi laiendamiseks ning avastada ennast ja maailma enda ümber läbi vabatahtliku teenistuse.

Meie eesmärgid laiemalt:
• Arendada rahvusvahelist üksteisemõistmist, suurendada sallivust, solidaarsust, austust ja sõprust rahvaste ning inimeste vahel.
• Edendada noortevahelist suhtlust üle maailma.
• Anda noortele võimalus koos elada ja töötada, üksteiselt õppida, tutvuda erinevate kultuuridega, laiendada oma silmaring ning luua sidet erinevate kultuuride ja rahvastega.
• Läbi vabatahtliku tegevuse toetada noorte isiklikku arengut, enese proovile panekut, meeskonda kuulumist, vajalik olemist, keeleoskuse parandamist, võimaldada leida uusi sõpru ning pakkuda erinevaid koolitusi ja reisimisvõimalusi.
• Globaliseeruvas maailmas noortele maailmahariduse propageerimine.

Tegevused:
• Eestis rahvusvaheliste vabatahtlike töömalevate organiseerimine.
• Eesti noorte saatmine välismaale vabatahtlike töömalevatesse ja erineva pikkusega projektidesse (koolitused, noortevahetused, vabatahtlik töö laagrites, tööpraktika hotellides).
• Vabatahtlikele ja koostöövõrgustikele erinevate kokkutulekute, seminaride, konverentside, treeningute organiseerimine.
• Eestis vabatahtlike ürituste korraldamine.
• Euroopa Vabatahtliku Teenistuse (EVS) raames saatev, vastuvõttev ja koordineeriv tegevus.

Ajaloost:
EstYes hakkas laagritega tegelema juba aastal 1994 ning tänaseks on need saanud vägagi populaarseks. Alustati kahe laagriga, kuid rekordarv noori saadeti laagrisse 2003. aastal, kui välismaistes töölaagrites leidis tegevust 260 noort. Aastate jooksul on küll noorte arv kõikunud, kuid populaarsus ei ole kahanenud. 1999. aastal võeti vastu ka esimesed neli Euroopa Vabatahtliku Teenistuse vabatahtlik. Nüüd ollakse igal aastal umbes 12–15 eesti vabatahtlikule Euroopa Vabatahtliku Teenistuse saatvaks organisatsiooniks ning saadetakse üle 30 noore aastas välismaale.

Koostööpartnerid Eestis:

AEGEE Tallinn, Eesti noorsootöö keskus, SANA, Hostel Euphoria, Imastu Koolkodu, Imavere Vallavalitsus, Karepa Ravimtaimeaed, Keeltekool in Down Town, Kiidi turismitalu, Kõpu Vallavalitsus, Kösti veski, MTÜ Öökull, Märjamaa Vallavalitsus, Narva noortekeskus, Pariisi puhkeküla. Ristitee talu Hiiumaal, Tallinna Loomaaed, Tallinna noorte infokeskus, Tallink Hotels, Tapa Vallavalitsus, Vabatahtliku tegevuse arenduskeskus, WWOOF Eesti

 

Rahvusvahelised koostöövõrgustikud:

The Alliance of European Voluntary Service Organization

Coordinating Comitee of International Voluntary Service

Asia-Europe Foundation ASEF

International Cultural Youth Exchange ICYE